Головна Важливе Влада Росії блокує VPN, щоб обмежити доступ росіян до міжнародних ЗМІ – розвідка Британії

Влада Росії блокує VPN, щоб обмежити доступ росіян до міжнародних ЗМІ – розвідка Британії

by host

Російська влада посилює блокування VPN-сервісів, «аби обмежити доступ росіян до незалежних і міжнародних ЗМІ і спростити можливість спецслужб стежити за громадянами», йдеться у повідомленні Міністерства оборони Британії.

За даними російських ЗМІ, з 4 липня на вимогу «Роскомнадзору» з російського App Store було видалено декілька VPN-додатків. Орган отримав право блокувати доступ до VPN-сервісів без звернення до суду у березні 2024 року, нагадують аналітики.

Роскомнадзор обґрунтував заборону тим, що програми начебто містять «нелегальний у Росії контент».

«Це майже напевно спрямовано на обмеження можливості громадянам отримати доступ до незалежних російських та міжнародних ЗМІ, а також спростити можливість спецслужб стежити за російськими громадянами», – зазначає британська розвідка.

Крім того, 4 липня росЗМІ повідомили, що ФСБ Росії вимагає від операторів зв’язку «відключити інтернет-телефонію VoIP, щоб нібито «зменшити кількість випадків шахрайства».

«Насправді ж, швидше за все, вона спрямована на розширення можливостей російської влади щодо моніторингу та обмеження комунікацій приватних громадян та юридичних осіб», – вважає розвідка Британії.

У зведенні британської розвідки зауважується, що «ці заходи відповідають зусиллям Росії контролювати внутрішній інформаційний простір та обмежити доступ громадян до інформації, яка відрізняється від офіційного порядку денного».

У британській розвідці нагадали, що «ці зусилля робляться Кремлем вже давно». Зокрема у 2019 році Росія провела навчання з тимчасового перекриття доступу росіян до Інтернету і того ж року ухвалила закон про «суверенний Інтернет».

Однак, ці зусилля Москви активізувалися після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Більшість незалежних ЗМІ були закриті або перемістилися за кордон, також запроваджувалися обмеження на доступ громадян до іноземних ЗМІ, зазначають у Міноборони Британії.

«Ефект обмежень ще належить побачити, оскільки освічені росіяни продовжують знаходити винахідливі способи, щоб оминути ці заходи», – йдеться у зведенні.

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в Росії заблокували понад мільйон сайтів, у тому числі соціальні мережі Facebook, Instagram та Twitter (зараз – X), а також сайти незалежних ЗМІ, включаючи Радіо Свобода.

Читайте також