Народна депутатка від партії Голос Соломія Бобровська, членкиня комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, зазначила, що влада зобов’язана регулярно комунікувати з парламентом стосовно прогресу мирних переговорів.
Про це розповідає News IO
«Зустрічі з головами фракцій мають бути обов’язковими раз в тиждень, раз у два тижні. Це буде опора для отримання підтримки, яку він (президент – ред.) буде хотіти. Я вважаю, що міністри не приходять в парламент – особливо ті, які нас цікавлять і стосуються переговорної групи – тому що вони не готові коментувати, що там відбувається. А ми ж добре розуміємо чи припускаємо, що в закритій частині переговорів, яка не виходить навіть між рядків комюніке, вона набагато ширша і більша, ніж нам про це говорять».
Бобровська підкреслила, що будь-які рішення, які ухвалюються під час мирних переговорів, зрештою опиняться у парламенті для ратифікації. Вона закликала владу активно ділитися інформацією про хід та результати переговорів з народними депутатами.
«Ті речі, які будуть прийняті на переговорах першого, другого, третього, п’ятого етапу – яким би він не був – рано чи пізно потраплять в парламент. Чи це ратифікація угоди, чи зміни в законодавстві, парламент буде відігравати ключову роль. Навіть незважаючи на те, що опозиція може бути невеликою, вона може виявитися дієвою. Сподіваюся, що частина «Слуг народу», коли настане момент голосувати проти державних інтересів, цього не зробить», – зазначила депутатка.
Крім того, Бобровська прокоментувала ситуацію з відсутністю міністрів на засіданнях парламенту. На її думку, це створює проблеми та ускладнює нормальну роботу законодавчого органу.
«Такі речі, коли не приходить міністр енергетики, міністр оборони – який не приходить на засідання комітету, – це спричинило вчорашню казуїстику, скандал і дискусію», – зауважила вона.
Бобровська також висловила занепокоєння з приводу джерел інформації, з яких депутати змушені черпати новини. За її словами, отримання новин з російських телеграм-каналів та американських офіційних ресурсів є ознакою неповаги до народних депутатів.
«Отримувати новини з російських телеграм-каналів або з американських офіційних сайтів – це дуже погана традиція. І вона закінчиться тим, що український президент проти себе ж налаштує українських громадян, не пояснюючи, не коментуючи, не виходячи на комунікацію, зокрема, з парламентом», – підкреслила вона.
Депутати закликали міністра закордонних справ Андрія Сибігу до Верховної Ради для звіту щодо переговорів у Саудівській Аравії. Водночас, напередодні парламенту не вистачило голосів для виклику міністра оборони Рустема Умєрова для інформації про підсумки тих же переговорів.
У березні 2025 року в Ер-Ріяді проходили кілька раундів переговорів за участю представників США, України та росії, які були спрямовані на досягнення припинення вогню. Ці переговори проходили у форматі «човникової дипломатії», де американська делегація окремо зустрічалася з українськими та російськими представниками. Українська сторона погодилася на 30-денне перемир’я, проте росія висунула свої умови. Остаточних угод про припинення вогню досягнуто не було, і сторони продовжують консультації.