Військові територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), які не мають бойового досвіду та не мають обмежень за станом здоров’я, будуть скеровуватися для служби у бойових частинах, що діють у районах ведення активних бойових дій.
Про це розповідає News IO
Зміни у керівництві та ротації складу ТЦК
У період з 2022 по 2025 рік відбулася повна ротація керівників усіх територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Станом на поточний момент, майже 70% військовослужбовців ТЦК та СП вже мають реальний бойовий досвід. Серед особового складу цих центрів захисники та захисниці, які отримали поранення або контузії під час бойових дій, становлять близько половини від загальної чисельності. Крім того, 20% персоналу ТЦК та СП складають цивільні, які є працівниками Збройних Сил України.
Реформи та підвищення ефективності роботи ТЦК та СП
В останні роки у діяльності ТЦК та СП проведено масштабні реформи. Серед ключових змін – розширення кількості посад, пов’язаних із соціальною роботою, вдосконалення системи морально-психологічного забезпечення, модернізація обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також впровадження юридичної служби.
Заміщення посад працівниками, які прямують на передову, буде здійснюватися за рахунок військових, що отримали поранення, контузії та через стан здоров’я не можуть виконувати обов’язки у бойових підрозділах.
«Вказані заходи мають на меті покращити якість роботи ТЦК та СП і забезпечити дотримання принципів соціальної справедливості», – зазначили в Генштабі.
У ТЦК та СП триває перевірка щодо комплектування особовим складом із бойовим досвідом, а також здійснюються подальші кроки для підвищення ефективності та соціальної справедливості у роботі центрів.