Війна росії проти України має значний вплив на майбутні військові концепції, адже вона демонструє важливість використання малих і доступних засобів, що стане основою для наступних конфліктів. Про це заявила заступниця міністра оборони США Кейтлін Гікс, виступаючи на конференції британського аналітичного центру RUSI 10 грудня.
Про це розповідає News IO
«Майбутні повномасштабні війни, ймовірно, будуть характеризуватися поєднанням засобів: великі, дорогі, вишукані системи співпрацюватимуть зі значно більшою кількістю малих, розумних, дешевих систем, які використовуються масово», — підкреслила Гікс.
Гікс зазначила, що на початку нові засоби та концепції в Україні здавалися лише адаптацією, що стала можливою завдяки поширенню комерційних технологій. Однак згодом вони перетворилися на суттєві зміни, які обов’язково відгукнуться в майбутніх війнах, принаймні для наступного покоління.
Розвиток та роль технологій у війні
Важливим аспектом є поєднання традиційних і нових військових технологій, таких як невеликі дрони, які дозволяють корегувати артилерійський вогонь у режимі реального часу. Ця тенденція, яка очевидно проявиться у майбутніх конфліктах, надає арміям, що вміють поєднувати ці засоби, значну перевагу.
Гікс підкреслила, що США продовжуватимуть адаптуватися до нових умов, оскільки їх конкуренти роблять те ж саме. Ініціатива Міністерства оборони США під назвою Replicator спрямована на посилення протидії загрозам з боку малих повітряних дронів.
Висновки та значення сучасних технологій
Гікс зауважила, що, хоча технології, і старі, і сучасні, рідко визначають результат самі по собі, їх важливість неможливо ігнорувати. Як приклад, вона навела випадки, коли росія намагалася захопити українську територію за допомогою комбінованих вогневих ударів, але це не дало результату. Це показує, що захоплення та утримання території вимагає боєздатних наземних сил.
У контексті сучасної війни значення безпілотників зросло, особливо для ЗСУ, які використовують їх для компенсації артилерійської переваги росії та для далеких ударів по військових об’єктах на території рф. В умовах, коли західні партнери України утримуються від надання Києву далекобійних ракет, безпілотники стали незамінними.