Головна Важливе Відтягування живої сили і техніки – ISW про мету російського наступу на Харківщині

Відтягування живої сили і техніки – ISW про мету російського наступу на Харківщині

by host

Російські війська досягли значних тактичних успіхів у наступальній операції, яку вони розпочали 10 травня вздовж російсько-українського кордону на півночі Харківської області. Про це у черговому звіті пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Російські війська, ймовірно, проводять початкову фазу наступальної операції на північ від Харкова, яка має обмежені оперативні цілі, але покликана досягти стратегічного ефекту – відтягування української живої сили та техніки з інших критичних ділянок фронту на сході України», – відзначають експерти.

Водночас вони відзначають, що наразі російські війська здійснили дві обмежені дії в цьому районі – одну на північ від Харкова в напрямку Липців і одну на північний схід від Харкова поблизу Вовчанська.

Аналітики вважають, що російські війська, швидше за все, скористаються своїм тактичним плацдармом на півночі Харківської області найближчими днями для проведення початкової фази наступальної операції, яка, ймовірно, має на меті відтіснити українські війська від кордону з Бєлгородською областю і наблизитися до міста Харкова на відстань досяжності ствольної артилерії.

Обмежені зусилля, які наразі здійснюють російські війська, не дають підстав вважати, що російські війська негайно розпочнуть широкомасштабну наступальну операцію з метою оточення і захоплення Харкова, вказують в ISW.

Генеральний штаб Збройних сил повідомив увечері 10 травня, що російські війська намагаються наступати в Харківській області.

Перед цим президент Володимир Зеленський повідомив, що російські війська спробували «розширити операції проти України». За його словами, «наразі відбувається посилення сил на Харківському напрямку та на лінії кордону з РФ».

Читайте також