Головна Політика Верховна Рада підтримала законопроєкт про військову поліцію

Верховна Рада підтримала законопроєкт про військову поліцію

by host

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроєкт про військову поліцію. За законопроєкт №6569-д проголосували 247 депутатів, повідомили члени фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко та Олексій Гончаренко.

Документ пропонує створити Військову поліцію як військове формування з правоохоронними функціями, що матиме завданням забезпечення правопорядку і військової дисципліни. Законопроєкт подавали депутати від владної фракції «Слуга народу» та групи «Довіра».

Ірина Геращенко заявила, що її фракція голосувала проти цього документа, зазначивши про «створення ще одного репресивного органу».

«При цьому, що в Україні немає військових судів і військової прокуратури, військова поліція буде ще одним репресивним органом проти самих військовослужбовців і поліцейських», – вважає Геращенко.

Наразі у війську є підрозділ, який виконує функції військової поліції, – це Військова служба правопорядку (ВСП). Діяльність цього органу зараз регулюється внутрішніми документами ЗСУ і Міністерства оборони. Функції ВСП є обмеженими, в новому законопроєкті повноважень у військової поліції побільшає.

Читайте також