21 листопада Велика Британія запровадила санкції проти восьми фізичних осіб із різних країн, звинувачених у масштабній міжнародній корупції. Цей крок є частиною зусиль країни у боротьбі з незаконною фінансовою діяльністю.
Про це розповідає News IO
Санкції проти українського олігарха
Серед тих, до кого застосовано санкції, є український бізнесмен Дмитро Фірташ та його дружина Лада Фірташ. Дмитро Фірташ, за словами британського уряду, вивів з України сотні мільйонів фунтів стерлінгів через корупційні схеми та контроль над розподілом газу. Крім цього, він приховав значні суми нечесно зароблених коштів через британський ринок нерухомості. Лада Фірташ, згідно з інформацією, володіє британськими активами на користь чоловіка, включаючи будівлю старої станції метро на Бромптон-роуд.
«Дмитро Фірташ, сумнозвісний олігарх, який витягнув з України сотні мільйонів фунтів стерлінгів за допомогою корупції та контролю над розподілом газу і приховав десятки мільйонів фунтів нечесно отриманих прибутків лише на ринку нерухомості у Великій Британії. Велика Британія також наклала санкції на його дружину Ладу Фірташ, яка нажилася на його корупції і володіє британськими активами від його імені, в тому числі будівлею старої станції метро Brompton Road, а також на Дениса Горбуненка, британського фінансового “фіксера”, який сприяв корупції Дмитра Фірташа», – йдеться у повідомленні.
У 2014 році США звинуватили Дмитра Фірташа у хабарництві. З того часу він намагається уникнути екстрадиції з Австрії, де переважно проживає. Американська влада звинувачує його у змові з метою виплати хабарів для придбання титанової шахти в Індії, з наміром продавати продукцію фірмі Boeing.
Інші фігуранти санкцій
Серед інших осіб, на які накладено санкції, – латвійський політик Айварс Лембергс, колишній мер Вентспілса, якого засуджено у Латвії до п’яти років ув’язнення за корупцію. Також під санкції потрапила Ізабель душ Сантуш, дочка колишнього президента Анголи, яка звинувачується у корупції в Анголі і має російське громадянство від народження.
Британський уряд підкреслює, що «сьогоднішні санкції демонструють важливість роботи в партнерстві з іншими країнами для боротьби з серйозною корупцією та підтримки їхніх зусиль з подолання руйнівних наслідків корупції та незаконного фінансування». Ці заходи є частиною більш широкої міжнародної співпраці, спрямованої на боротьбу з корупцією та незаконним збагаченням у всьому світі.