Вищий антикорупційний суд частково задовольнив позов Міністерства юстиції щодо екснародного депутата, який очолив російську адміністрацію на окупованій частині Запоріжжя – про це суд заявив 24 квітня.
ВАКС застосував санкції щодо майна самого посадовця, його батька та сина. Відтак у дохід держави стягнули:
- три квартири, житловий будинок та дві земельні ділянки в Мелітополі
- чотири легкових автомобілі
- п’ять літаків
- саморобне туристичне судно
- кошти на банківських рахунках
- частки у дев’ятьох компаніях
Суд додає, що на рішення можна подати апеляцію протягом п’яти днів із дня проголошення рішення.
Мін’юст напередодні підтвердив, що рішення стосується Євгена Балицького, його батька Віталія та сина Олександра.
«В якості так званого «губернатора» Балицький Є.В. активно співпрацює з росією, зокрема він займався організацією так званого «референдуму» про приєднання Запорізької області до РФ, а станом на сьогодні курує виселення проукраїнських жителів Запоріжжя з власних осель, незаконний продаж їх нерухомого майна, а також поширює в ЗМІ проросійську пропаганду», – пояснює урядове відомство.
Читайте також: ВАКС дозволив конфіскацію майна Богуслаєва, але не його родичів. Мін’юст оскаржуватиме
За даними Мін’юсту, Віталій Балицький надає потужності своїх та захоплених ним підприємств збройним силам РФ для виготовлення та ремонту озброєння. Олександр Балицький «вступив у проросійське воєнізоване угруповання і приймає активну участь на боці РФ проти Збройних сил України».
При цьому ВАКС, додає міністерство, відмовився стягнути в дохід держави 10% частки у статутному капіталі ТОВ «БАСТІОН М-70», якою, на думку позивача, опосередковано володіє Віталій Балицький.
У травні 2022 року колишньому народному депутату від «Опозиційної платформи – За життя» Євгену Балицькому, який очолив російську окупаційну адміністрацію на захопленій частині Запорізької області, повідомили про підозру. Вона стосується добровільного зайняття керівної посади в «незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора».