Вищий антикорупційний суд України прийняв рішення про стягнення майна колишнього президента компанії «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва. Про це стало відомо з офіційного повідомлення суду від 2 грудня.
Про це розповідає News IO
Суд задовольнив адміністративний позов Міністерства юстиції до В’ячеслава Богуслаєва, а також Генерального конструктора зі створення та модернізації вертолітної техніки. Серед третіх осіб на стороні відповідача згадано компанію «ІННОВА». Рішенням суду активи, що належали Богуслаєву, будуть передані на користь держави. До цих активів входять будівлі та споруди господарського комплексу в Запорізькій області та 100% частка в статутному капіталі ТОВ «ІННОВА».
«ВАКС застосував до колишнього Президента АТ санкцію, передбачену п. 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції» та стягнув в дохід держави активи, що належали безпосередньо відповідачу, а саме: будівлі та споруди господарського комплексу, які розташовані в Запорізькій області та 100% частки в статутному капіталі ТОВ «ІННОВА», – йдеться в повідомленні.
Реакція Міністерства юстиції
У міністерстві підтвердили, що суд повністю задовольнив їхні позовні вимоги. Зокрема, підкреслено, що стягнення стосується будівель та споруд господарського комплексу в Приморську, що в Запорізькій області. Рішення може бути оскаржене в Апеляційній палаті ВАКС протягом п’яти днів з дня проголошення.
Фінансові наслідки для Богуслаєва
У серпні 2024 року голова Фонду державного майна повідомив, що фонд направив майже 80 мільйонів гривень з рахунків В’ячеслава Богуслаєва до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. В’ячеслав Богуслаєв, колишній директор стратегічно важливого підприємства «Мотор Січ», офіційно підозрюється в пособництві державі-агресору, колабораційній діяльності та сприянні діяльності терористичної організації з жовтня 2022 року. Додатково його звинувачують у «перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України й інших військових формувань».
Також, згідно з офіційною версією слідства, Богуслаєв у квітні 2022 року блокував передачу гелікоптера Мі-2-МСБ-1 представникам Головного управління розвідки України та наказував своїм підлеглим приховувати деталі та експлуатаційну документацію. Це робило неможливим використання гелікоптера.
Навесні 2023 року проєкт Радіо Свобода «Схеми» опублікував документи та розмови, які підтвердили, що «Мотор Січ» постачала авіадвигуни для російської штурмової авіації навіть після лютого 2022 року. У жовтні 2023 року Служба безпеки України передала до суду справу проти експрезидента «Мотор Січі» та заарештувала його активи на суму понад 12 мільярдів гривень.