Головна Важливе ВАКС підвищив заставу для Геннадія Труханова до 42 мільйонів гривень

ВАКС підвищив заставу для Геннадія Труханова до 42 мільйонів гривень

ВАКС збільшив заставу для Труханова до 42 млн грн

Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення змінити запобіжний захід для колишнього мера Одеси Геннадія Труханова, якого звинувачують у причетності до діяльності злочинної організації та незаконному заволодінні земельними ділянками, що належали міській громаді.

Про це розповідає News IO

Судова ухвала щодо розміру застави

Згідно з новим рішенням суду, розмір застави для Труханова збільшено з 30 до 42 мільйонів гривень, хоча прокурори наполягали на більш суворому запобіжному заході у вигляді взяття під варту. Проте суд відмовив у цьому клопотанні обвинувачення.

«Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід колишньому меру Одеси Геннадію Труханову, обвинуваченому в участі у злочинній організації та незаконному заволодінні земельними ділянками громади. Суд збільшив розмір застави з 30 млн грн до 42 млн грн, але відмовив стороні обвинувачення у вимозі взяти його під варту, повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі».

Обставини справи та деталі слідства

Слідство встановило, що у період з 2016 по 2019 рік учасники злочинної організації розробили схему, за якою комунальні земельні ділянки передавались під забудову без проведення конкурсу. Вказані ділянки отримували заздалегідь визначені приватні компанії. Натомість забудовники переказували кошти або передавали нерухомість — квартири та нежитлові приміщення — особам, які впливали на ухвалення рішень в Одеській міській раді через підконтрольних членів організації.

За висновками експертів, загальна сума збитків, завданих міській громаді, становить 689 мільйонів гривень. Окрім цього, слідство виявило факти легалізації коштів, здобутих внаслідок інших злочинних дій.

Розгляд справи наразі триває у Вищому антикорупційному суді.