Головна Агросектор В Україні виник дефіцит тепличних томатів: які ціни

В Україні виник дефіцит тепличних томатів: які ціни

by host

З початку поточного тижня на внутрішньому ринку України помітно скоротилася пропозиція помідорів, унаслідок чого продавці змогли дещо підвищити ціну на цю продукцію, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Таку цінову тенденцію експерти проекту пояснюють скороченням пропозиції на ринку імпортних томатів, зокрема виробництва Туреччини, що пов’язано зі зниженням обсягів імпорту із цієї країни через несприятливі погодні умови.

У результаті сьогодні імпортні помідори в Україні пропонуються до продажу в діапазоні 78-90 грн/кг, що в середньому на 11% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня.

Нагадаємо, що тижнем раніше імпортери та оптові компанії були зосереджені на розпродажі томатів, які вони закупили ще на початку місяця, але не змогли реалізувати у заплановані терміни. При цьому нові поставки на український ринок минулого тижня здійснювалися в мінімальних обсягах. Таким чином, вже цього тижня в Україні виник дефіцит тепличних томатів, що дозволило імпортерам підвищити ціни.

На думку учасників ринку, вже з наступного тижня в Україні очікується збільшення постачання томату з Туреччини, що дозволить зняти напругу та стабілізувати цінову ситуацію.

Незважаючи на нинішнє подорожчання помідорів в Україні, оптові ціни на них залишаються в середньому на 10% нижчими, ніж торік.

Джерело: Агроновини

Читайте також