Головна Політика В Україні офіційно з’явиться професія демінера – Мінекономіки

В Україні офіційно з’явиться професія демінера – Мінекономіки

by host

Національне агентство кваліфікацій схвалило професійний стандарт «Оператор із пошуку вибухонебезпечних предметів (демінер)», повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

«Дотепер у нас не було професійного стандарту демінер. Фактично оператори були змушені самостійно готувати фахівців для гуманітарного розмінування за власними розробленими програмами. Наявність же професійного стандарту, який відповідає міжнародним вимогам (IMAS – International Mine Action Standards), створює єдині правила для всіх і суттєво розширює можливості для навчання демінерів. Це дозволить залучити до гуманітарного розмінування ветеранів, які після навчання зможуть працювати як в українських операторів протимінної діяльності, так і міжнародних», – зазначив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Зазначається, що після затвердження стандарту буде проведено низку заходів для введення у правове поле нової професії: присвоєння коду, упорядкування оплати праці. Згодом на базі професійного стандарту розроблять відповідний освітній стандарт. Після отримання акредитації від МОН, він дозволить випускати дипломованих демінерів на рівні з іншими професіями, кажуть у відомстві.

«Затверджений професійний стандарт, який відповідає вимогам IMAS, дозволить фахівцям, які мають міжнародний сертифікат, підтвердити свою кваліфікацію в Україні. Також українські демінери, що пройдуть навчання за новим стандартом, зможуть працювати у міжнародних компаніях без потреби починати навчання із самого початку», – зазначають у Мінекономіки.

Туреччина, Болгарія та Румунія 1 липня розпочали спільний пошук мін у Чорному морі. Ці країни прагнуть підвищити безпеку судноплавства, зокрема, і для українського експорту зерна. Як повідомляв Bloomberg, ініціатором розмінування була Туреччина.

За даними ДСНС, станом на грудень 2023 року в Україні від початку повномасштабної війни через підрив на мінах або інших вибухонебезпечних предметах загинули 277 людей. Крім того, поранень зазнали 608 людей, із них – 74 дитини.

Рятувальники повідомляли, що потенційно небезпечними через замінування є третина від загальної площі України.

Читайте також