Головна Важливе В Україні через негоду знеструмлені споживачі у чотирьох областях – Міненерго

В Україні через негоду знеструмлені споживачі у чотирьох областях – Міненерго

by host

Станом на ранок неділі, 9 червня, через негоду залишалися без світла споживачі у 16 населених пунктах в Дніпропетровській, Кіровоградській, Сумській та Запорізькій областях, повідомляє Міненерго.

Ситуація по областях України, за даними відомства, наступна:

  • У Дніпропетровській області енергетики повернули світло понад 26 тис. родин, які напередодні були знеструмлені через обстріли російської армії.
  • У Чернігівській області внаслідок двох обстрілів були знеструмлені 1988 абонентів у 20 населених пунктах Новгород-Сіверського району.
  • У Донецькій області через бойові дії відключалась повітряна лінія оператора системи розподілу, споживачі не знеструмлювалися.
  • У Харківській області внаслідок обстрілів армії РФ пошкоджені газопроводи в одному з населених пунктів Харківського району, без газопостачання залишились 125 абонентів.

«Минулої доби вдень у східному регіоні з технологічних причин відключалась високовольтна повітряна лінія. При цьому від енергосистеми України тимчасово відключалось енергогенеруюче підприємство, причини відключення з’ясовуються», – кажуть у Міненерго.

Відомо також, що у денні години Україна на запит польської сторони отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії — наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Читайте також