Головна Суспільство Уряд заборонив нецільове використання земель Каховського водосховища

Уряд заборонив нецільове використання земель Каховського водосховища

by host
Уряд заборонив нецільове використання земель Каховського водосховища

Кабінет міністрів ухвалив 18 березня постанову, якою заборонив на час воєнного стану та протягом п’яти років після його скасування використовувати землі Каховського водосховища для цілей, які не пов’язані із відновленням водосховища, вказано на сайті уряду.

Постанова від 12 березня 2024 року забороняє нецільове використання земель, які займало Каховське водосховище.

Вказано, що рішення передбачає заборону на передачу у власність або користування та зміну цільового призначення земельних ділянок, крім передачі у користування з метою подальшого відновлення Каховського водосховища та будівництва гідротехнічних споруд.

Таким чином уряд прагне створити умови для подальшого відновлення Каховського водосховища, яке «тимчасово спрацьоване» внаслідок збройної агресії Росії, вказано у постанові.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили, замінували і контролювали гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російська окупаційна влада натомість стверджувала, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС. Численні експерти вже заявили, що руйнування дамби відбулося, найімовірніше, через закладення великої кількості вибухівки на ГЕС, яку контролюють війська РФ.

Читайте також