Головна Політика Уряд виділяє 1,5 млрд грн на безпеку укриття ЧАЕС – Шмигаль

Уряд виділяє 1,5 млрд грн на безпеку укриття ЧАЕС – Шмигаль

Уряд спрямовує понад 1,5 млрд грн на підтримку в безпечному стані укриття ЧАЕС – Шмигаль

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення спрямувати понад 1,5 мільярда гривень на підтримку укриття Чорнобильської атомної електростанції, про що повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Про це розповідає News IO

Він зазначив, що обсяги фінансування зросли на 139 мільйонів гривень у порівнянні з 2024 роком. Шмигаль підкреслив:

«Сьогодні в центрі нашої уваги енергетика, яку систематично атакує ворог. Росія вкотре вдалася до тероризму проти атомних об’єктів. Дронова атака на укриття Чорнобильської АЕС – це спроба залякати Україну, Європу та світ. Наразі радіаційна загроза відсутня, тривають роботи з ліквідації наслідків атаки»

.

Фінансування від міжнародних партнерів

Шмигаль також повідомив, що уряд прийняв «важливе рішення», яке дозволить залучити 400 мільйонів євро позики від Європейського інвестиційного банку для енергоефективної відбудови.

14 лютого президент Володимир Зеленський вказав на те, що російський дрон з фугасною бойовою частиною влучив в укриття зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. За його словами, укриття зазнало пошкоджень. Під час спілкування з журналістами в Мюнхені, Зеленський зазначив, що атака могла бути цілеспрямованою, оскільки дрон летів на висоті 85 метрів, а радари не виявляють цю висоту.

Міжнародна реакція на атаку

Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило, що 14 лютого на Чорнобильській АЕС стався вибух. Вони також вказали на те, що дрон вразив дах укриття, але не уточнили, чи це був російський дрон. Прессекретар президента рф Дмитро Пєсков заявив, що в них немає точної інформації про атаку, проте «не може бути й мови, щоб завдавалися удари по якихось об’єктах атомної інфраструктури», що цитують російські ЗМІ. У рф регулярно заперечують атаки на українські об’єкти, зокрема цивільні.

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Григорій Іщенко підтвердив, що «плачевних наслідків» вдалося уникнути. Напередодні в ДАЗВ повідомили про продовження ліквідації наслідків удару по укриттю зруйнованого четвертого енергоблоку.