Головна Економіка Уряд США планує отримати 10% акцій Intel: деталі угоди та вплив на ринок

Уряд США планує отримати 10% акцій Intel: деталі угоди та вплив на ринок

Уряд США планує отримати 10% акцій Intel: що відомо про угоду

Уряд Сполучених Штатів оголосив про намір придбати 10% акцій провідної компанії з виробництва напівпровідників Intel. Це стало відомо після заяви президента Дональда Трампа, зробленої у п’ятницю під час спілкування з журналістами. Після цієї новини вартість акцій Intel на біржі зросла більш ніж на 7%, що свідчить про позитивну реакцію інвесторів і ринку на майбутню угоду. Компанія підтвердила свою згоду на запропоновані умови.

Про це розповідає News IO

Новий етап розвитку Intel та деталі домовленостей

Наразі Intel перебуває у фазі масштабної трансформації під керівництвом генерального директора Ліп-Бу Тана. Стратегія передбачає оптимізацію бізнесу: компанія фокусується на ключових напрямках діяльності, скорочує витрати, закриває окремі підрозділи та зменшує штат працівників. Такі заходи спрямовані на зміцнення позицій Intel на ринку, де домінують такі гравці, як Nvidia.

На початку серпня президент Трамп закликав Ліп-Бу Тана залишити свою посаду через можливий конфлікт інтересів, однак після особистої зустрічі з президентом сторони досягли компромісу щодо подальшої взаємодії компанії й федерального уряду.

Значення угоди для американської економіки

Придбання урядом США частки у приватній корпорації, такій як Intel, є унікальним кроком для країни. Подібна участь держави у капіталі бізнесу у США трапляється вкрай рідко та викликає жваві дискусії. Останній раз такі дії мали місце під час фінансової кризи 2008–2009 років, коли уряд тимчасово отримував частки у General Motors, AIG та кількох великих банках задля стабілізації економіки.

“Government equity stakes in private companies are extremely rare in the U.S. and highly controversial, with notable exceptions occurring during the 2008-2009 financial crisis when the government took temporary ownership stakes in companies like General Motors, AIG, and a few major banks to prevent economic collapse”.

Після відновлення економічної ситуації уряд США поступово повернув акції цим компаніям шляхом їх продажу приватним інвесторам.

Поточна угода з Intel відбувається паралельно з іншою важливою інвестицією — нещодавно японський конгломерат SoftBank погодився інвестувати 2 мільярди доларів у Intel. У рамках цієї домовленості SoftBank набуде звичайних акцій компанії за ціною 23 долари за одну, тоді як на момент оголошення ринкова ціна вже сягала 25 доларів за акцію.

Офіційне підтвердження участі уряду США у капіталі Intel очікується найближчим часом, що може стати визначним прецедентом для американської економіки.