Головна Суспільство Уряд схвалив програму розвитку та функціонування української мови до 2030 року

Уряд схвалив програму розвитку та функціонування української мови до 2030 року

by host
Уряд схвалив програму розвитку та функціонування української мови до 2030 року

Кабмін схвалив програму забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя до 2030 року.

«Програма, яку розробило наше міністерство, спрямована не тільки на створення умов для подолання наслідків русифікації, а й на розвиток та використання державної мови в усіх сферах суспільного життя. Крім того, вона охоплює заходи популяризації української мови у світі, адже українською розмовляють найсміливіші люди на землі», – сказав виконувач обов’язки міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

На засіданні уряду уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зауважив, що державна програма – документ, передбачений мовним законом.

«Запропоновані в документі механізми та інструменти створюють додаткові можливості для підсилення статусу та популяризації української мови як в Україні, так і за кордоном», – зазначив мовний омбудсмен України Тарас Кремінь.

За його даними, обсяг фінансування програми становить понад 7,7 млрд гривень на 7 років.

Читайте також: В Україні російськомовні люди масово перейшли на українську мову – міжнародне дослідження

Як повідомляє пресслужба уряду, документом зафіксовано, що українська мова – це мова надання публічних послуг. До 2030 року 100% держслужбовців та посадових осіб мають володіти державною мовою, відповідно до вимог українського правопису й інших стандартів, надавати нею публічні послуги і здійснювати публічні комунікації.

Також українська – мова комунікацій, ведення документації та споживання інформації. Для цього створюватимуть додаткові умови для опанування державної мови працівниками бізнес-сфери, а також запровадять чіткі державні стандарти, зокрема української професійної термінології.

Українська має стати основною мовою спілкування у побуті. Для цього необхідно задовольнити приватні культурні потреби україномовним якісним культурним продуктом. Реалізація програми сприятиме тому, щоб до 2030 року 80% українців у родині та побуті розмовляли українською. Частка україномовного культурного продукту має збільшитись з 55% до 85%.

Як свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного в лютому, більшість українців виступають за повне усунення російської мови з офіційного спілкування.

За результатами опитування про рівень володіння киян українською мовою, яке провели у застосунку «Київ Цифровий» на початку 2023 року, з’ясувалося, що 33,3% жителів столиці перейшли на українську мову спілкування під час повномасштабної війни. Більшість опитаних підтвердили, що україномовне середовище найбільше допомагає почати спілкуватися українською.

Серед опитаних 86,3% вважають українську мову рідною.

Читайте також