Зміни у системі бронювання в Україні стали об’єктом обговорення останнім часом. 1 грудня 2023 року вступають в силу нові критерії бронювання в місцях освіти, які передбачають повну інтеграцію з електронною платформою «Дія». Це означає, що всі бронювання повинні здійснюватися виключно через дану платформу. Таке рішення, за словами урядівців, покликане спростити процес, забезпечити прозорість та покращити контроль за виконанням заходів.
Про це розповідає News IO
Що це означає для звичайних громадян? По-перше, тепер усім бажаючим забронювати місце в освітніх закладах доведеться використовувати цифрові сервіси. Чи зручно це? Безумовно, адже поки що потрібно заповнювати безліч паперів, ходити в різні інстанції, а не простіше натиснути кілька кнопок на телефоні?
Зміни також торкнуться професійних курсів та додаткового навчання. Заступник міністра освітніх питань підкреслив, що “Громадяни, які розглядають можливості отримання освіти, зможуть швидко обирати програми та навчальні заклади з Ерстів України, закріплені за ними у системі «Дія». Протягом кількох кліків вони зможуть записатися на курс, оплатити його та дочекатися підтвердження через електронний кабінет”.
Переваги використання «Дії»:
- Простота та зручність користування. Ви можете виконати всі дії, не виходячи з дому.
- Економія часу. Переходьте до бронювання без зайвих затримок.
- Доступність актуальної інформації щодо курсів та програм.
З одного боку, це здається чудовою ідеєю, але з іншого – чи буде достатня підтримка для людей, які не звикли до технічних новацій? Які можуть виникнути проблеми з реєстрацією для тих, хто не має доступу до інтернету?
Слід зазначити, що це не єдині зміни в освітній системі. В інших країнах також активно впроваджують інноваційні технології для покращення доступності освіти. Наприклад, в Польщі вже працює безкоштовна онлайн-платформа для запису на тренінги та курси.
Як відреагують на цю новацію українці, ми дізнаємося згодом. Цілком ймовірно, що для початку можливо виникне певна плутанина, але з часом система стане зрозумілішою.