Головна Суспільство Уряд офіційно визначив розташування Національного військового кладовища

Уряд офіційно визначив розташування Національного військового кладовища

by host
Уряд офіційно визначив розташування Національного військового кладовища

Кабінет міністрів затвердив документ, який чітко визначає розташування Національного військового меморіального кладовища на двох ділянках у Гатненській громаді Фастівського району Київської області.

«Створення такого кладовища має дуже велике значення для нашої країни, і тому в центрі уваги нашого уряду. Ми завжди маємо пам’ятати тих, хто віддав своє життя за Україну у війні за нашу свободу та незалежність», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте також: Шмигаль назвав строки відкриття Національного військового меморіального кладовища

Закон про створення Національного військового меморіального кладовища Верховна Рада ухвалила у травні 2022 року. Відтоді почався пошук ділянки. Родинам загиблих пропонували як мінімум 5 потенційних місць для будівництва кладовища – від середмістя столиці до Київщини. Втім будувати не почали й досі.

Рідних влаштовувало погоджене владою будівництво у Биківні, але уряд змінив ділянку. 8 грудня минулого року Верховна Рада проголосувала за законопроєкт № 10289, необхідний для будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища. Новим місцем будівництва кладовища стане село Гатне.

Втім частина родин полеглих військовослужбовців не погоджувалися на будівництво Національного військового меморіального кладовища у Гатненській громаді на Київщині.

Читайте також: Рідні загиблих військових виступили проти будівництва Національного військового кладовища в Гатненській громаді

Як повідомили Радіо Свобода в Міністерстві ветеранів, меморіальне кладовище «включатиме комплекс споруд та площ: військове кладовище, колумбарій, ритуальну будівлю, сучасний крематорій, музей, допоміжні споруди для організації почесних поховань».

Минулого місяця президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча.

Читайте також