Головна Політика Уряд Литви виділить 35 мільйонів євро на ініціативу Чехії із закупівлі боєприпасів

Уряд Литви виділить 35 мільйонів євро на ініціативу Чехії із закупівлі боєприпасів

by host

Литовський уряд виділив кошти на боєприпаси для України в рамках чеської закупівлі, заявила прем’єр-міністерка країни Інґріда Шимоніте 20 березня.

«Уряд Литви виділив 35 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів як частину Чеської збройної ініціативи», – повідомила вона.

Раніше сьогодні ж Міністерство оборони Чехії заявило, що в рамках спільного проєкту з Німеччиною закупає 180 тисяч боєприпасів, перші партії яких мають надійти не пізніше червня.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 13 березня повідомив, що снаряди з чеської ініціативи почнуть надходити на фронт «в осяжному майбутньому».

Читайте також: Канада виділить понад 35 млн доларів на артилерійські снаряди і прилади нічного бачення для ЗСУ – міністр

Під час Мюнхенської конференції з безпеки президент Чехії Петр Павел повідомив, що знайшов для України 800 тисяч снарядів, які можна придбати та доставити в Україну протягом кількох тижнів, «аби лише були кошти». За оцінками видання Financial Times, Прага прагнула зібрати півтора мільярда доларів, щоб оплатити ці боєприпаси.

До ініціативи долучилися близько 15 країн, в тому числі Канада, Данія, Франція, Норвегія, Швеція.

На початку березня чеський прем’єр Петр Фіала повідомив, що Чехії і її партнерам вдалося зібрати кошти для закупівлі першої партії в 300 тисяч артилерійських боєприпасів для України.

Читайте також