Головна Політика Уряд дозволив бронювання працівників будівельних бригад для мобільних операторів

Уряд дозволив бронювання працівників будівельних бригад для мобільних операторів

Уряд дозволив мобільним операторам та провайдерам бронювати працівників будівельних бригад

Кабінет Міністрів України ухвалив нові зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних працівників мобільних операторів та провайдерів, про що повідомила пресслужба уряду. Згідно з новими правилами, «працівники постачальників телекомпослуг, які займаються будівництвом мереж, стійких до відключення електроенергії, за технологією xPON або які будують енергостійкі мережі на автошляхах та національних дорогах, підлягають бронюванню».

Про це розповідає News IO

В уряді підкреслюють, що це рішення має забезпечити безперебійну роботу критично важливої телекомунікаційної інфраструктури та підвищити цифрову стійкість країни під час воєнного стану. Віталій Кіндратів, заступник міністра економіки, зазначив, що стабільний зв’язок та доступ до інтернету є критично важливими в умовах війни: «Бронювання будівельних бригад зв’язку сприятиме швидкому розвитку енергонезалежних мереж, що гарантуватимуть безперебійну роботу критично важливих підприємств і сервісів».

Вимоги до бронювання

Згідно з новими вимогами, для здійснення бронювання працівників будівельних бригад підприємство повинно:

  • бути включеним Міністерством цифрової трансформації до списку критично важливих підприємств, які займаються будівництвом мереж за технологією xPON;
  • реалізовувати проєкти з розбудови xPON-мереж і мати затверджені плани будівництва щонайменше на один рік.

Також мобільні оператори отримали можливість бронювати всіх працівників будівельних бригад, які створюють енергонезалежні мережі вздовж автошляхів і національних доріг. Процес бронювання проходитиме через платформу «Дія», аналогічно до процедури бронювання аварійно-відновлювальних служб.

Забезпечення виконання

Міністерство цифрової трансформації відповідає за формування переліку підприємств і наразі працює над критеріями їх включення до цього списку. В разі невиконання запланованих будівельних робіт підприємство може бути виключено зі списку, а бронювання працівників анулюється.

Нагадаємо, що Кабмін наприкінці лютого затвердив зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних та визначення критично важливих підприємств. Після початку російського повномасштабного вторгнення в Україні було запроваджено воєнний стан і оголошено загальну мобілізацію, за умовами якої чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати за кордон.