Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, виступаючи перед депутатами Європарламенту під час дебатів щодо справедливого миру для України, окреслила ключові напрями посилення української обороноздатності. Серед них – підтримка оборони України, повна відмова Європи від енергоресурсів з росії та прискорення процесу євроінтеграції України.
Про це розповідає News IO
«Стратегія дикобраза» як відповідь на загрози з боку російської федерації
На думку фон дер Ляєн, Україна має бути достатньо сильною, аби стримувати будь-які потенційні атаки з боку рф.
«Почну з військової сфери – так званої “стратегії дикобраза”. Росія є постійною загрозою для всієї Європи. Тому Україна має бути достатньо сильною, щоб відвернути будь-яку майбутню атаку»
– підкреслила президентка Єврокомісії.
Вона наголосила, що Євросоюзу слід рухатися від логіки простої допомоги до інтеграції оборонних промисловостей країн-членів із українською оборонною галуззю. Такий підхід відображено у стратегії «Готовність 2030», яка визначена у Білій книзі Єврокомісії з питань посилення захисту Європи.
За словами Урсули фон дер Ляєн, ефективна підтримка України полягає у прямому розміщенні замовлень на виробництво оборонної продукції на українських підприємствах. Такий механізм дозволить посилити українську оборонну спроможність, використовуючи сучасні інновації, які активно впроваджує Україна навіть у умовах чисельної переваги російських військ.
Членство України в ЄС як запорука довгострокового миру
Президентка Єврокомісії акцентувала, що спільна мета Євросоюзу та України – зробити українську державу настільки сильною, щоб її неможливо було «поглинути» будь-якому агресору. Вона відзначила, що рф також значно змінила свої підходи під час війни, тому відповідь ЄС має бути комплексною та далекоглядною.
Урсула фон дер Ляєн назвала майбутнє членство України в ЄС найпотужнішою гарантією справедливого й тривалого миру на континенті. За її словами, Європейський Союз активно співпрацює з Україною над відкриттям першого кластеру переговорів щодо вступу, а у найближчому майбутньому планується відкриття всіх переговорних кластерів.
Вона наголосила, що результат війни в Україні визначить долю всього європейського континенту на наступні покоління, тож підтримка України повинна залишатися у пріоритеті для усіх країн ЄС.
У квітні, за інформацією західних ЗМІ, європейські країни почали розглядати можливість зміни підходів до підтримки України – акцент зміщується на посилення українського оборонно-промислового комплексу замість прямих постачань зброї. Це може стати додатковим стимулом для розвитку української оборонної індустрії та інтеграції її до європейського простору безпеки.