Міністр оборони України Рустем Умєров наразі перебуває з візитом у Брюсселі, де планує участь у низці важливих зустрічей. Візит включає зустрічі в рамках «Коаліції охочих», засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн», а також двосторонні переговори з представниками НАТО та Європейського Союзу.
Про це розповідає News IO
Важливість діалогу з партнерами
Умєров зазначив, що «сьогодні – важлива зустріч з міністрами оборони в рамках Коаліції охочих. Це продовження нашого діалогу з партнерами після саміту лідерів на рівні президента України Володимира Зеленського в Парижі та нещодавньої зустрічі начальників штабів України, Франції та Великої Британії в Києві. Коаліція охочих – новий формат довгострокової підтримки України та безпеки в Європі, що об’єднує країни, готові разом працювати заради сталого і тривалого миру», – зазначила пресслужба Міноборони.
Засідання Контактної групи та потреба в системах ППО
Завтра відбудеться засідання Контактної групи з питань оборони України в форматі «Рамштайн», яке є критично важливим для підтримки Збройних Сил України. Одним з основних питань буде посилення протиповітряної оборони.
Умєров підкреслив, що «Україна потребує достатньої кількості сучасних систем, таких, як Patriot. Потрібно політичне рішення для постачання цих систем, щоб захистити наші міста і села та життя наших людей передусім від загрози російського балістичного озброєння. Відповідні системи є у партнерів».
«Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно щонайменше 10 систем Patriot для протидії російським балістичним ракетам».