Головна Важливе «Укренерго» скасовує дні без відключень – дефіцит потужності в енергосистемі зберігається

«Укренерго» скасовує дні без відключень – дефіцит потужності в енергосистемі зберігається

by host
«Укренерго» скасовує дні без відключень – дефіцит потужності в енергосистемі зберігається

Компанія «Укренерго» відмовилася від планів скасувати обмеження для кожної області в конкретний день упродовж двох тижнів – із 9 до 24 липня.

«Причина скасування – значний дефіцит потужності в енергосистемі та зростання споживання через спеку… Режимні виміри в літній період будуть проведені пізніше, коли дозволятиме ситуація в енергосистемі та знизиться температура повітря. Проведення вимірів необхідне для чого, щоб більш рівномірно та точно забезпечити розподіл наявної в системі потужності між регіонами», – ідеться в повідомленні.

За даними компанії, 9 липня графіки відключень світла застосовуватимуть упродовж усієї доби для всіх регіонів України. З 05:00 до 14:00 – обленерго застосовуватимуть дві черги графіків відключень, з 16:00 до 22:00 – чотири черги графіків відключень, в інші години – три черги.

Читайте також: Зеленський анонсував «зміни до законодавства» в умовах дефіциту електроенергії

В Україні діють графіки погодинних вимкнень світла через комбіновані цілеспрямовані атаки РФ на українську енергосистему. Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Читайте також