Головна Агросектор Українським фермерам обіцяють програми держпідтримки на поголів’я свиней

Українським фермерам обіцяють програми держпідтримки на поголів’я свиней

by host
Українським фермерам обіцяють програми держпідтримки на поголів’я свиней

Для ефективного розвитку українського свинарства необхідні дві умови – державна підтримка та розширення ринків збуту. Тому Мінагрополітики працює над програмами допомоги фермерам у галузі свинарства.

Про це повідомив виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, щорічний приріст в галузі складає лише 3-4 %, тому необхідно прискорювати нинішній приріст поголів’я і зробити цей процес незворотнім. 

“Щоб свинарство вийшло на новий рівень розвитку, треба забезпечити виконання двох  умов. Перша – державна підтримка фермерів. І зараз Мінагрополітики працює над програмами щодо надання допомоги на маточне поголів’я свиней. Друга – розширення ринків експорту. Зокрема, європейських і Південно-Східної Азії”, – зауважив Висоцький. 

Він підкреслив, що потенційний агровиробник свинини має розуміти, що матиме системну підтримку держави протягом 5-7 років, а згодом – ринки збуту продукції за кордоном. На думку міністра, це стимулюватиме інвестиції в галузь. 

Крім того, Висоцький наголосив, що виробництво м’ясної продукції з доданою вартістю – це також вклад у розвиток економіки і забезпечення Сил оборони. 

“Запровадження програм, які дозволятимуть виробляти більше харчових продуктів з доданою вартістю, приміром, м’ясної продукції, – це вклад у розвиток економіки і забезпечення Сил оборони. Нам необхідна стала продовольча безпека для забезпечення харчовими продуктами українців і ЗСУ”, – переконаний Висоцький.

Він нагадав, що український агросектор займає велику частину в економіці держави і є одним з основних експортоутворюючих галузей у державному бюджеті. Тому Мінагрополітики підготувало Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року, одне із завдань якої – підтримка внутрішньої і світової продовольчої безпеки та нарощування виробництва продукції з доданою вартістю. 

Зауважимо, у 2023 році українці спожили 2 млн 300 тис. тонн мʼяса, в тому числі 688 тис. тонн свинини. 

Джерело: Аграрні новини

Читайте також