Головна Агросектор Україні необхідно відкривати нові ринки, щоб забезпечити світову продовольчу безпеку

Україні необхідно відкривати нові ринки, щоб забезпечити світову продовольчу безпеку

by host
агрополітика

Про це розповідає News IO

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з представниками Міжнародної Торгової Палати та Торгово-промислової палати України.  У зустрічі взяли участь генеральний секретар МТП Джон Дентон, президент ТПП України Геннадій Чижиков, заступниця Міністра Оксана Осьмачко.

Віталій Коваль наголосив, що серед основних пріоритетів Мінагрополітики – євроінтеграція та якісний перехід від моделі аграрної країни до агроіндустріальної. Також – підтримка фермерів з прифронтових територій, які найбільш вразливі, оскільки багато втратили через повномасштабне вторгнення росії.

«Загальні втрати агросектору через повномасштабне вторгнення росії – 80 млрд доларів. З них прямі втрати – 13 млрд доларів. Зокрема, українські аграрії зазнали великих непрямих збитків через закриття чорноморського зернового коридору, коли ціна на перевезення однієї тонни продукції з 30 доларів зросла до 100 доларів», – підкреслив Міністр.

За його словами, на сьогодні тонна української агропродукції, яка йде на експорт, – 309 доларів, а в Польщі – 1650. Тому для агросектору важливо перейти на глибинну переробку і виробництво продукції з високою доданою вартістю, щоб збільшити вартість експорту і бути конкурентоспроможними на світовому ринку. Також необхідно відкривати нові ринки, щоб забезпечити світову продовольчу безпеку і розвивати нормальні стосунки з цивілізованими країнами.

Крім того, Міністр звернув увагу на важливість спільної боротьби з дезінформацією, яку активно розповсюджує ворог у світі і ЄС зокрема щодо української сільгосппродукції.

«Ворог перекручує реальність і розповсюджує міфи про експорт української агропродукції до ЄС. Один з таких міфів, що Україна завалила європейський ринок м’ясом птиці та цукром, і європейський фермер не витримує конкуренції. Насправді в 2023 році Україна всього експортувала м’яса птиці на 800 млн доларів тоді, як Польща – на понад 4 млрд доларів. Квота експорту українського цукру в ЄС на наступний рік – 109 тисяч тонн. При цьому загалом ЄС щороку імпортує 3 млн тонн цукру. Ми хочемо рівних умов торгівлі і говорити мовою фактів і цифр», – підкреслив Віталій Коваль. 

Сторони домовилися продовжувати співпрацю щодо підтримки та відновлення українського агросектору.

Джерело: Аграрні новини