За даними Міністерства освіти України, на тимчасово окупованих територіях перебуває 600 тисяч українських дітей. Лише 7% з них мають можливість навчатися в українській системі освіти. Цю інформацію озвучив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час презентації Спеціальної доповіді про доступ до освіти для дітей та молоді з цих територій.
Про це розповідає News IO
Обмеження в освіті
Окупаційна влада запровадила серйозні обмеження, які стосуються доступу до української освіти. На територіях, що знаходяться під контролем рф, діти змушені проходити навчання за російськими освітніми стандартами. Ті, хто прагне отримати освіту за українськими програмами, змушені навчатися в онлайн-форматі.
«Ми зафіксували, що є проблеми з доступом до освіти. Діти змушені навчатися одночасно у двох системах освіти. Одна дитина в тиждень витрачає на навчання більш ніж 50 годин на тиждень», – зазначив уповноважений ВР з прав людини.
Допомога для абітурієнтів
Дмитро Лубінець також зазначив, що для підтримки абітурієнтів, які бажають вступити до українських закладів освіти, держава створила мережу освітніх центрів. В результаті, у 2023 році через ці установи було залучено 1608 вступників, а на 2024 рік планується залучити понад 11 тисяч.
Нагадаємо, у лютому 2023 року президент рф Володимир Путін підписав закон, який передбачає «інтеграцію» окупованих територій Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей до російської освітньої системи. Згідно з цим документом, в рф будуть визнані освітні рівні, ступені та звання, отримані раніше в цих регіонах. Окрім того, закон передбачає приведення роботи освітніх і наукових організацій на окупованих територіях у відповідність до російського законодавства.