У 2024 році частка агропродовольчої продукції в загальному експорті України сягнула 60 %, зберігши лідируючі позиції в товарній структурі. Хоча цей показник поступається минулорічному, який становив 62 %, він залишається другим найвищим за роки незалежності, повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.
Про це розповідає News IO
Зростання експорту та імпорту агропродукції
За словами експерта, 2024 рік став характерним для аграрного сектору України завдяки одночасному зростанню обсягів як експорту, так і імпорту агропродовольчої продукції. Вперше в умовах повномасштабної агресії росії Україні вдалося наростити обсяги поставок агропродукції. Значну роль у цьому процесі відіграла стабільна робота контрольованого морського коридору, через який експортовано приблизно 60 млн тонн сільськогосподарських товарів, зазначив Микола Пугачов.
Динаміка зовнішньої торгівлі
Згідно з даними Державної митної служби України, у 2024 році зовнішньоторговельний оборот агропродовольчою продукцією (групи 1-24 УКТЗЕД, а також казеїн, альбуміни, шкури, хутро, вовна та ін.) становив 32,66 млрд доларів США, що на 11,5 % більше порівняно з 2023 роком. Зокрема, експорт склав 24,84 млрд доларів США (+12,1 %), а імпорт — 7,82 млрд доларів США (+9,7 %).
Науковці Інституту аграрної економіки прогнозують, що у 2025 році Україні знову доведеться стикатися зі складними умовами зовнішньої торгівлі та високими ризиками для агробізнесу. Проте, за відносної стабільності ситуації в країні, існує можливість подальшого розвитку аграрного експорту та імпорту, зважаючи на внутрішні можливості та кон’юнктуру світового продовольчого ринку, підсумував Микола Пугачов.