Головна Важливе Україна завершила підготовку до запуску Американсько-Українського фонду відбудови

Україна завершила підготовку до запуску Американсько-Українського фонду відбудови

Україна готова до переговорів, але не до капітуляції

Україна офіційно завершила всі внутрішні процедури, необхідні для запуску Американсько-Українського фонду відбудови. Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка та міністерка економіки Юлія Свириденко.

Про це розповідає News IO

Старт Фонду відбудови: деталі домовленостей

За словами Свириденко, 13 травня Україна передала відповідну ноту тимчасовій повіреній у справах США в Україні Джулі Девіс. Вона наголосила, що завдання, поставлене президентом, виконано, оскільки досягнуто рівноправної угоди, орієнтованої на майбутній розвиток. Угода гарантує захист національних інтересів України, передбачає спільне управління та інвестування разом зі Сполученими Штатами, а також інвестування виключно в українську економіку.

«Сьогодні передала ноту тимчасовій повіреній у справах США в Україні Джулі Девіс. Можна сміливо сказати, що вдалося виконати завдання, яке поставив перед нашою переговорною командою президент, адже маємо рівноправну угоду, спрямовану на майбутнє. Угоду, яка поважає національні інтереси України, передбачає спільне з Америкою управління та інвестування. В угоді немає положень про борг і є зобовʼязання інвестувати виключно в Україну».

Особливості угоди між Україною та США

Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови Україна та США підписали наприкінці квітня. Документ передбачає, що повна власність і контроль над фондом залишаються за Україною, а співвідношення сторін – 50 на 50, що забезпечує паритетне управління. Важливо, що вона не створює боргових зобов’язань для України перед США, а також не заважає євроінтеграційним прагненням України. Джерелом наповнення фонду стануть доходи від нових ліцензій.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що угода, яка була підписана, стала результатом тривалих переговорів і суттєвої трансформації першопочаткового тексту. За його словами, вона відкриває нові можливості для залучення інвестицій у вітчизняну економіку. Зеленський також повідомив про обговорення питання ратифікації угоди з головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком.

Зі сторони США, президент Дональд Трамп приділяв окрему увагу просуванню цієї угоди з початку свого другого президентського терміну. Перемовини щодо угоди про співпрацю у сфері природних ресурсів були майже завершені ще в лютому, однак їх підписання відклали через суперечку, що виникла під час зустрічі Дональда Трампа і Володимира Зеленського у Вашингтоні.