Міністерство закордонних справ України висловило різкий протест проти застосування сили проти мирних демонстрантів у Грузії. Відповідна заява була оприлюднена 2 грудня, в ній підкреслюється, що влада Грузії повинна поважати право громадян на мирний протест. У тексті заяви наголошується, що насильство матиме негативні наслідки.
Про це розповідає News IO
«Насильство не залишиться без наслідків. Грузинська влада має поважати основоположне право громадян на мирний протест. Тим більше що причиною протестів є рішення уряду поставити на паузу рух Грузії до ЄС всупереч європейським прагненням грузинського народу», – кажуть у МЗС.
Українське МЗС закликає грузинську владу не залякувати своїх громадян «міфічним українським сценарієм», водночас реалізуючи «білоруський сценарій». Відомство висловлює свою підтримку демократичним реформам в Грузії та її прагненню до євроатлантичної інтеграції, що, на думку української сторони, відповідає інтересам грузинського народу. Українські дипломати солідарні з грузинськими колегами, які виступили проти урядових рішень зупинити переговори про вступ до ЄС.
Напруженість у Тбілісі
Заворушення в Тбілісі та інших містах Грузії розпочалися 28 листопада після рішення уряду зупинити переговори з Євросоюзом щодо членства до 2028 року. Мітинги також викликані відмовою від бюджетних грантів ЄС. Водночас представники партії «Грузинська мрія» заявляють про свої наміри вступити до ЄС до 2030 року.
Протестувальники, які звинувачують уряд у зупинці євроінтеграційних процесів, вимагають проведення нових парламентських виборів. Під час акцій протесту в Тбілісі силовики застосували водомети та сльозогінний газ. Міністерство внутрішніх справ Грузії повідомило про затримання понад 220 осіб.
Поранені та затримані під час протестів
Грузинське Міністерство охорони здоров’я повідомило, що за ніч з 30 листопада на 1 грудня поранень зазнали 44 людини. Загалом за останні три дні, за даними влади, було заарештовано понад 100 протестувальників.
На тлі насильницьких дій грузинських силовиків міжнародна спільнота звертає все більше уваги на внутрішньополітичну ситуацію в Грузії, підкреслюючи важливість дотримання прав людини та демократичних цінностей.