Головна Економіка Україна залучить 270 мільйонів євро від ЄБРР для посилення енергетичного сектору

Україна залучить 270 мільйонів євро від ЄБРР для посилення енергетичного сектору

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС за рахунок заморожених активів Росії – Шмигаль

Україна отримає значну фінансову підтримку від Європейського банку реконструкції та розвитку у розмірі 270 мільйонів євро під державні гарантії, а також грант від уряду Норвегії на суму 140 мільйонів євро. Відповідна угода була укладена у Вашингтоні між прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Про це розповідає News IO

Залучення коштів і підготовка до нового опалювального сезону

Виділені фінанси дозволять національній компанії «Нафтогаз України» імпортувати великі обсяги природного газу, що критично важливо для забезпечення стабільного проходження наступного опалювального періоду. Ці кроки мають зміцнити енергетичну безпеку країни на тлі системних викликів, спричинених воєнними діями.

Розширення співпраці та відбудова енергетики

Денис Шмигаль наголосив на важливості діалогу з керівництвом ЄБРР, у ході якого сторони окреслили напрями подальшої співпраці, серед яких розвиток розподіленої генерації, модернізація гідроенергетики, підтримка газовидобутку та транспорту. Окрему увагу було приділено питанням підтримки приватного сектору та планам з відновлення країни після завершення бойових дій, а також на довгострокову перспективу.

Наразі Україна спільно з ЄБРР реалізує 12 спільних проектів, що охоплюють сфери енергетики, логістики та критичної інфраструктури. З початку повномасштабної війни обсяг фінансування від ЄБРР для України вже перевищив 6 мільярдів євро — сума, що включає кредити, гранти та гарантії.

«Договір передбачає залучення від ЄБРР 270 мільйонів євро під державні гарантії, що буде супроводжуватися грантом від уряду Норвегії в розмірі 140 мільйонів євро», – заявив голова уряду.

За повідомленням Міністерства енергетики, протягом трьох років повномасштабного вторгнення росія завдала понад 30 масованих ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури України. Загальні збитки від цих атак вже обчислюються мільярдами доларів, що підкреслює актуальність залучення додаткових інвестицій для відновлення та захисту енергетичної системи держави.