Головна Політика Україна закликає НАТО до посилення повітряної оборони через ядерну загрозу

Україна закликає НАТО до посилення повітряної оборони через ядерну загрозу

Російські атаки

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час перебування у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі наголосив на загрозах, які несуть російські атаки на українську енергетичну інфраструктуру, та закликав партнерів надати додаткові системи протиповітряного захисту.

Про це розповідає News IO

«Це велика небезпека, великий ризик і ризик не лише для України, тому що тут відстані не допоможуть. Тому що, атакуючи ці обʼєкти, Росія провокує і спричинює великий ризик ядерного інциденту з глобальними наслідками», – заявив український міністр, спілкуючись з журналістами про підсумки Ради Україна-НАТО.

Загрози для ядерної безпеки України

Сибіга підкреслив, що російські атаки спрямовані на підстанції, які є частиною ядерної енергетичної інфраструктури України. Він зазначив, що російські обстріли створюють реальну загрозу виникнення ядерного інциденту з потенційними глобальними наслідками.

Зусилля для посилення захисту

Україна передала партнерам список із запитом на постачання 20 систем протиповітряної оборони до кінця року. Міністр зазначив, що країни, у яких є такі системи, запросили додаткову інформацію, яку українська сторона готова надати.

Говорячи про перспективи членства України в НАТО, Сибіга визнав, що в умовах війни прийняття до альянсу тимчасово неможливе. Декілька країн-учасниць вбачають у цьому ризик втягнення у збройний конфлікт, чого Україна не прагне. Проте вступ до НАТО залишається стратегічною метою України.

28 листопада три діючих атомних електростанції України знизили виробництво електроенергії через атаки на енергетичну інфраструктуру. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі повідомив, що хоча прямих пошкоджень АЕС не було, удари негативно вплинули на електричні підстанції, які забезпечують зв’язок АЕС із зовнішньою мережею. Під час російських обстрілів 16 і 17 листопада було пошкоджено чотири електричні підстанції, визначені МАГАТЕ як важливі для ядерної безпеки.