Україна наполягає на повному дотриманні санкцій проти російського «Газпромбанку», про що заявив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий 20 грудня. Він підкреслив важливість збереження цілісності санкційного режиму, заявивши: «З усім розумінням особливих потреб наших партнерів, ми переконані, що міжнародні санкції проти Газпромбанку мають зберігатися у повному обсязі, а будь-які послаблення шкодять колективним зусиллям, спрямованим на підвищення тиску на агресора та відновлення миру, безпеки та стабільності в регіоні».
Про це розповідає News IO
Реакція України на винятки для Туреччини та Угорщини
Заява Тихого стала відповіддю на інформацію про можливі винятки для Туреччини та Угорщини у виконанні санкційного режиму. Він висловив сподівання, що такі кроки є «тимчасовими та короткостроковими, а повна дія обмежень буде відновлена та збережена».
Видання Bloomberg 20 грудня повідомило, що Туреччина після переговорів зі США отримала можливість продовжувати платежі за російський газ через «Газпромбанк». Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто також заявив, що Будапешт зможе здійснювати такі платежі.
Санкції США проти «Газпромбанку»
21 листопада міністерство фінансів США запровадило санкції проти «Газпромбанку», що майже унеможливили розрахунки за російський газ для іноземних покупців. Водночас операції, пов’язані з проектом «Сахалін-2», дозволені до 28 червня 2025 року. 18 грудня США тимчасово дозволили транзакції з «Газпромбанком» щодо цивільних ядерних проектів, запущених до 21 листопада 2024 року, за винятком АЕС Paks II в Угорщині.
В обґрунтуванні санкцій у Вашингтоні наголошували, що Росія використовує «Газпромбанк», щоб закуповувати військове спорядження для продовження війни проти України та перераховувати виплати російським військовим.