Україна наполягає на наданні Міжнародному комітету Червоного Хреста (МКЧХ) доступу до українських військовополонених для забезпечення виконання міжнародних норм. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець після зустрічі з російською уповноваженою Тетяною Москальковою, головою делегації Червоного Хреста в Україні Юргом Егліном та Борисом Мішелем, який представляє делегацію МКЧХ в рф та Білорусі.
Про це розповідає News IO
Ця зустріч стала першою спробою досягнути діалогу з ініціативи української сторони. Лубінець підкреслив, що Україна неодноразово наполягала на необхідності допуску МКЧХ до всіх місць утримання українських військовополонених, щоб забезпечити виконання мандату організації та дотримання Женевських конвенцій.
«Українська сторона неодноразово наголошувала на необхідності допуску МКЧХ до всіх місць утримання українських військовополонених з метою повноцінного забезпечення виконання МКЧХ свого мандату та повного виконання Женевських конвенцій», – зазначив Лубінець.
Медичні комісії та репатріація
Україна також звертається до росії з проханням створити медичні змішані комісії для верифікації стану тяжкопоранених і тяжкохворих військовополонених та їхньої пріоритетної репатріації до України, відповідно до третьої Женевської конвенції.
Умови утримання російських полонених
У грудні Петро Яценко, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, розповів про умови утримання російських військовополонених в Україні. За його словами, ці умови відповідають вимогам Женевської конвенції, і табори для полонених з рф регулярно відвідують представники Червоного Хреста.
Раніше Лубінець коментував заяву голови делегації МКЧХ в росії, що представники організації нібито відвідали «3 100 полонених у росії та Україні». Проте більшість звільнених українських полонених стверджує, що у період полону вони «не бачили та не спілкувалися із представниками МКЧХ».