Головна Суспільство Україна закликає не допускати російських «нейтральних» атлетів до Всесвітніх ігор

Україна закликає не допускати російських «нейтральних» атлетів до Всесвітніх ігор

Україна просить міжнародні федерації не допускати російських «нейтральних» атлетів до Всесвітніх ігор

Українські спортивні організації закликали міжнародні федерації не дозволяти участь російських спортсменів із так званим «нейтральним» статусом у ХІІ Всесвітніх іграх, які відбудуться у Ченду. Про це йдеться у спільному зверненні Міністерства молоді та спорту, Спортивного комітету України та Федерації підводного спорту та підводної діяльності до керівництва Міжнародної Асоціації Всесвітніх ігор та Міжнародної федерації підводного спорту.

Про це розповідає News IO

Зв’язки російських спортсменів із ЦСКА викликають сумніви щодо нейтральності

У зверненні підкреслено, що двоє російських атлетів – Катерина Міхайлушкіна та Олексій Федкін – отримали нейтральний статус для участі у змаганнях з підводного спорту. Однак, за даними українських відомств, ці спортсмени є членами Центрального спортивного клубу армії росії (ЦСКА), що суперечить вимогам нейтралітету, визначеним Міжнародним олімпійським комітетом для представників країн-агресорок. Крім того, тренерка та керівниця делегації Анастасія Глухих також має відношення до ЦСКА.

«Закликаємо розглянути та перевірити наведені факти про зазначених атлетів та вжити заходи для відсторонення російських агентів гібридного впливу, які не відповідають критеріям нейтральності, від участі у Всесвітніх іграх, що відбудуться у місті Ченду», – йдеться в повідомленні.

Україна наполягає на повному відстороненні атлетів з рф та білорусі

Міністерство молоді та спорту наголосило, що позиція України залишається незмінною: поки російська федерація продовжує війну проти України за підтримки білоруського режиму, спортсмени з рф та білорусі не повинні брати участі у міжнародних спортивних змаганнях у будь-якому статусі.

У квітні українська сторона вже зверталася до Міжнародного олімпійського комітету та Міжнародної федерації гімнастики з вимогою усунути російську гімнастку Ангеліну Мельникову, яка також має нейтральний статус, через її реєстрацію на порталі для попереднього голосування партії «Єдина Росія».

У жовтні міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та міністр молоді та спорту Матвій Бідний виступили із спільною заявою, в якій підкреслили неможливість повернення росії до міжнародного спортивного руху, прокоментувавши відповідні заяви віцепрезидента МОК Хуана Антоніо Самаранча-молодшого.