Головна Агросектор Україна з партнерами просувають проєкт, щоб визначати крадене росією зерно

Україна з партнерами просувають проєкт, щоб визначати крадене росією зерно

by host
Україна з партнерами просувають проєкт, щоб визначати крадене росією зерно

Заступники міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич та Віталій Головня провели онлайн зустріч з представниками аграрних міністерств Великобританії та Литовської Республіки. Темою зустрічі стало застосування системи, за допомогою якої можна визначити походження зерна, що росія поставляє на світові ринки.  

Систему хімічного аналізу зерна розробляють у Великобританії. Литва зі свого боку вже висловила зацікавленість у застосуванні такого аналізу, щоб мати можливість визначати крадене росією українське зерно і не допускати його перевалку через литовські порти.

Маркіян Дмитрасевич подякував британській стороні за розробку системи та литовській – за готовність втілювати проект. 

«Ми почали цей проект два роки тому і зараз майже закінчили з методологією. Хочу висловити подяку Литві, першій країні, яка має намір приєднатися до цієї схеми і реалізувати її на практиці. Для України це дуже важливий крок. Ми високо цінуємо дії наших партнерів для реалізації цього проекту», – наголосив Маркіян Дмитрасевич. 

Під час зустрічі сторони обговорили технічні питання роботи системи визначення походження зерна та механізми реалізації на практиці. Наступна трьохстороння зустріч запланована на липень.  

Участь у зустрічі взяли представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Департаменту навколишнього середовища, продовольства та сільських справ Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (DEFRA),  Міністерства сільського господарства Литовської Республіки.

Джерело: AR

Читайте також