Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримало у своє розпорядження судно Anka, яке незаконно заходило до порту в окупованому Криму.
Про це розповідає News IO
Судно Anka та його роль у переміщенні краденого зерна
Як повідомили в АРМА, рішення про передачу судна ухвалено суддею на основі клопотання Служби безпеки України. Кримінальне провадження стосується порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію.
Служба безпеки України встановила, що судно Anka входило до складу так званого “тіньового флоту” росії. Наприкінці 2024 року цей корабель здійснив перевезення 5 тисяч тонн пшениці, викраденої з тимчасово окупованих територій півдня України, з порту Севастополя.
Вартість судна та його власник
Згідно з інформацією з судового реєстру, власником судна Anka є чорногорська компанія Fab Petrol Doo. Вартість цього морського судна оцінюється у 420 тисяч доларів США.
“Судно передали агентству для подальшої реалізації за рішенням судді на підставі клопотання СБУ. Кримінальне провадження стосується незаконного в’їзду на тимчасово окуповану територію”.
