Головна Політика Україна відмовилася від фонду США на 500 мільярдів доларів для корисних копалин

Україна відмовилася від фонду США на 500 мільярдів доларів для корисних копалин

Україна відмовилася від створення фонду на 500 млрд доларів щодо корисних копалин

Україна ухвалила рішення не виконувати вимоги США стосовно створення фонду в розмірі 500 мільярдів доларів, що мав би стосуватися корисних копалин країни. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на слова неназваного українського чиновника.

Про це розповідає News IO

«Цей фонд мав би компенсувати США допомогу, яку вони надають розтерзаній війною країні від початку російського вторгнення. Україна стверджує, що фактична сума приблизно в п’ять разів менша і становить понад 90 мільярдів доларів», – зазначив співрозмовник.

Переговори між українською стороною та американськими представниками потребують додаткового часу для завершення угоди. Поточний проект, запропонований Сполученими Штатами, містить деякі сумнівні пункти, тому президент України Володимир Зеленський поки не готовий його затвердити.

Приводи для занепокоєння

Раніше агенція Reuters повідомила, що американські переговорники, які наполягають на доступі Києва до критично важливих корисних копалин, привнесли ризик обмеження доступу України до системи супутникового Інтернету Starlink, що належить Ілону Маску. Під час зустрічі Кіта Келлога, представника США з питань України, з Зеленським, Україні було повідомлено, що їй загрожує можливе припинення послуги в разі недосягнення угоди по корисним копалинам.

Перспективи угоди

21 лютого Зеленський заявив про розробку угоди з представниками США, однак не вказав конкретних деталей. За його словами, це має бути угода, яка «може додати нашим відносинам» нові перспективи, і він сподівається на «справедливий результат».

Того ж дня радник президента США з національної безпеки Майк Волц висловив впевненість у тому, що Зеленський невдовзі підпише угоду зі США стосовно корисних копалин. За наявною інформацією, попередня пропозиція Вашингтона передбачала доступ до рідкісноземельних мінералів на 500 мільярдів доларів, що розглядається як оплата за американську військову та фінансову підтримку в умовах повномасштабного вторгнення росії.

Однак президент України зазначив, що допомога США в умовах війни була значно меншою за цю суму і що пропозиція США не містить конкретних гарантій безпеки.