Головна Політика Україна та Польща домовилися «прискорити» оформлення пасажирів і вантажів на кордоні

Україна та Польща домовилися «прискорити» оформлення пасажирів і вантажів на кордоні

by host

Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко і головний комендант Прикордонної варти Польщі Роберт Баган домовилися про реалізацію проєктів, «які прискорять оформлення пасажирів і вантажів на кордоні», йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби України у фейсбуці.

У відомстві кажуть, що «сторони обговорили обстановку на українсько-польському кордоні та функціонування пунктів пропуску, а також виокремили напрями співпраці, які потребують найбільшої уваги».

Дейнеко подякував польським колегам «за надзвичайну підтримку прикордонного відомства України в умовах російської агресії».

Наприкінці березня у Варшаві в канцелярії премʼєра відбулися польсько-українські міжурядові консультації за участі української делегації на чолі з українським премʼєром Денисом Шмигалем.

Однак у ДПСУ констатували, що після переговорів польські фермери продовжують блокувати рух вантажівок на трьох пунктах пропуску, пропускаючи по кілька вантажних транспортних засобів на годину, або взагалі обмежуючи рух. Йшлося про пункти пропуску «Ягодин», «Рава-Руська» та «Угринів». У Держприкордонслужбі повідомляли, що на заблокованих напрямках у чергах на території Польщі загалом перебували понад 600 вантажівок, 350 з яких навпроти «Ягодина».

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокували всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.

20 березня польські протестувальники вийшли на загальнонаціональний страйк. Акції аграріїв відбувалися у майже 600 місцях і в них брали участь приблизно 70 тисяч людей.

Читайте також