Головна Політика Україна та Естонія розпочали переговори щодо укладення безпекової угоди – ОП

Україна та Естонія розпочали переговори щодо укладення безпекової угоди – ОП

by host

Україна розпочала переговори з Естонією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди у рамках виконання спільної декларації G7, йдеться на сайті Офісу президента 19 березня.

Вказано, що українську делегацію очолює керівник Офісу глави держави Андрій Єрмак, а сьогоднішні переговори провів заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква. Естонську делегацію очолює заступниця міністра закордонних справ Кюлліке Сілласте-Еллінг.

«Важливо укласти сильні безпекові угоди з усіма країнами Балтії, які надають нам величезну – у співвідношенні до свого ВВП – допомогу. Оскільки Естонія, Латвія та Литва також межують з агресором, наші безпекові зобов’язання однозначно мають бути обопільними», – наголосив Ігор Жовква.

Читайте також: Україна і США працюють над безпековою угодою, яка має дати впевненість перед вступом до НАТО – Брінк

Сім безпекових угод у межах декларації про підтримку України, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року країнами «Групи семи», уже підписали з Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією і Нідерландами.

За даними Офісу президента, Україна на даний час веде схожі переговори з вісьмома країнами: США, Японією, Румунією, Норвегією, Іспанією, Грецією, Фінляндією, Латвією, а також з ЄС.

Читайте також