Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга оголосив про скликання засідання Ради Україна-НАТО, яке відбудеться 26 листопада. Це рішення було прийнято після атаки росії експериментальною балістичною ракетою середньої дальності. На спільному брифінгу з чеським колегою Яном Ліпавським у Києві Сибіга розповів про деталі майбутнього засідання.
Про це розповідає News IO
«До того до цього часу ми намагатимемось максимально зібрати докази, максимально провести необхідні дослідження, щоб більш предметно представити нашим союзникам наше бачення, наші оцінки, як і наслідків, так і характеру зброї, якою було завдавдано цього удару. І, безумовно, що в фокусі буде посилення наших оборонних спроможностей, посилення нашого повітряного щита», – зазначив Андрій Сибіга.
Ескалація конфлікту та виклики для безпеки
Очільник українського МЗС також підкреслив, що атака по Дніпру за допомогою експериментальної ракети є серйозним розширенням війни. «Це серйозна ескалація російської агресії, це зростання ризиків для нашого цивільного населення і, безумовно, що це також серйозний виклик для спільної трансатлантичної безпеки», – сказав міністр.
Заплановане засідання має на меті обговорення не лише російської агресії, але й обмеження її можливостей виробляти зброю такого типу. Питання зменшення потужності російської оборонної галузі залишається на порядку денному, враховуючи її зростання, попри накладені санкції.
Тривога через нові випробування ракети
21 листопада російський президент володимир путін заявив про «успішне випробування» нової ракети середньої дальності «Орєшник», яка вразила завод «Південмаш» у Дніпрі. За даними українських Повітряних сил, росія застосувала міжконтинентальну балістичну ракету під час атаки, але деталі наразі уточнюються.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив використання нової ракети, яка за характеристиками є міжконтинентальною. Тривають експертизи для точного встановлення обставин.
Офіційній представниці МЗС РФ Марії Захаровій під час брифінгу для преси 21 листопада зателефонували і попросили не коментувати заяви про міжконтинентальну балістичну ракету РФ, випущену по Україні.
Агентство Reuters, посилаючись на західних посадовців, повідомляє, що попередні дані не підтверджують застосування міжконтинентальної балістичної ракети росією, але цей висновок може бути уточнений. Унаслідок атаки в Дніпрі пошкоджене промислове підприємство, дві пожежі, поранено троє людей.
На фоні цих подій, дипломатичні представництва різних країн у Києві тимчасово закрилися через загрозу нової повітряної атаки. Можливість застосування ракети РС-26 «Рубеж» з Астраханської області обговорювалася у соцмережах, проте підтверджень цьому не надходило.