Головна Політика Україна ще не отримала дозвіл від США на удари вглиб Росії – Зеленський

Україна ще не отримала дозвіл від США на удари вглиб Росії – Зеленський

by host

Україна намагалась переконати США дозволити їй удари вглиб Росії американською зброєю, зазначив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю журналісту Фаріду Закарії на CNN.

«Усі дивляться на рішення Сполучених Штатів. Всі чекають на такі рішення. Після цього приймають рішення. Це правда. І тому ми дуже хотіли використовувати цю зброю і просто атакувати цими літаками військові бази, а не цивільну інфраструктуру», – пояснив президент.

Водночас він підтвердив, що «Україна просто хоче мати можливість атакувати бази, які використовуються для бомбардувань української території».

«Ці літаки, ці реактивні літаки, звідти вони використовують не тільки ракети, вони щомісяця скидають чотири тисячі керованих авіабомб, тільки на сході нашої території, чотири тисячі бомб. І ці бомби та ракети б’ють по українському цивільному населенню, по школах, по енергетиці. Вся наша енергетична інфраструктура зруйнована на 80%. Цими керованими бомбами», – підкреслив президент.

Водночас глава України зауважив, що «під час зустрічей з партнерами він вже повідомив їм, що вони чекали занадто довго».

«Зараз Росія почала переносити свої літаки зі 100, 150 кілометрів, 300 до 500. Після цього я вам скажу, що тепер нам потрібно більше дозволів», – наголосив президент.

На запитання Закарії, чи має наразі Україна дозвіл на глибокі удари по Росії, президент відповів – ні.

Раніше країни Заходу не дозволяли Україні завдавати ударів по міжнародно визнаній території Росії високоточними далекобійними системами, які вони постачають Києву. Проте за підсумками візиту міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Леммі та державного секретаря США Ентоні Блінкена Лондон міг зняти таке обмеження – офіційно про це не повідомлялося, однак із посиланням на джерела про це написала газета The Guardian. Блінкен під час візиту також натякнув, що США можуть зняти заборону аналогічного застосування ATACMS.

Читайте також