Заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України Людмила Шемелинець прийняла участь у Другій міжнародній конференції, присвяченій розвитку агросектору України. Конференція під назвою «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South» відбулася в Києві, де зібралися понад 100 учасників, включаючи представників урядів, дипломатів і експертів з різних куточків світу.
Про це розповідає News IO
У своєму виступі Людмила Шемелинець наголосила на головних напрямках діяльності Міністерства, серед яких інтеграція до Європейського Союзу, розвиток тваринництва, модернізація системи зрошення та перехід України від аграрної до агроіндустріальної економіки. Особлива увага приділяється підтримці фермерів на прифронтових територіях.
«Виходячи з цих пріоритетів і напрямків розвитку і попри війну, український агросектор продовжує працювати і забезпечувати міжнародну продовольчу безпеку і постачає продукцію для 400 млн людей у світі у понад 120 країн», – наголосила заступниця Міністра.
Людмила Шемелинець підкреслила важливість виходу української агропродукції на нові ринки. В рамках ініціативи Президента України «Grain from Ukraine», вже було відправлено судна з аграрною продукцією до країн, таких як Сомалі, Ефіопія, Кенія, Ємен та інші. Ці країни високо оцінили якість українських продуктів, і це створило підґрунтя для подальшого розвитку торгових відносин.
Нові ринки для українського експорту
Окрім Африки, Україна планує розширити експорт агропродукції до країн Латинської Америки, включаючи Болівію, Гондурас, Колумбію, а також до Близького Сходу, зокрема Лівану та Гани. Людмила Шемелинець також зазначила, що цьогорічний прогноз врожаю зернових і олійних культур становить 75 млн тонн, що є достатнім для задоволення як внутрішніх, так і міжнародних потреб.
Перспективи агроекспорту з України
Попри виклики, пов’язані з війною, Україні вдалося зберегти стабільні обсяги експорту. Щороку валютна виручка від агроекспорту складає близько 22 млрд доларів. Українська продукція затребувана на ринках Південно-Східної Азії та Африки, що робить диверсифікацію каналів постачання ключовим пріоритетом для Мінагрополітики.
Конференція, організована Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим та Офісом Кримської платформи, стала платформою для обговорення стратегій розвитку аграрного сектору в Україні та зміцнення міжнародних економічних зв’язків.