Головна Політика Україна і Польща об’єднуються для вирішення історичних питань

Україна і Польща об’єднуються для вирішення історичних питань

by Лисенко Ольга
Микола Точицький

Київ та Варшава створили спільну робочу групу для вирішення складних питань історії. Про це 5 грудня повідомив міністр культури та інформаційної політики України Микола Точицький в коментарі для Радіо Свобода.

Про це розповідає News IO

Український міністр відвідав Варшаву з офіційним візитом, де разом з польською колегою Ганною Врублевською взяв участь у відкритті виставки «Кабінет європейського мистецтва. Шедеври з Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві».

Спільні зусилля для врегулювання історичних питань

Микола Точицький виявив стриманість у коментарях щодо врегулювання історичних питань. На питання про створення спільної робочої групи він зазначив: «Так, ми обмінялися думками про це з міністром Польщі». Пізніше підтвердив: «Створена, звісно».

«З моєю колегою ми завжди на зв’язку. Сьогодні, наприклад, виставка. Польща багато робить для реставрації та зберігання, консервації. Всі ці речі обговорювалися, спільні проєкти. Це все історія. Не лише сьогодення, а й майбутнє», — сказав український міністр культури.

Посол України у Польщі Василь Боднар у коментарі Радіо Свобода уточнив, що робоча група створена, але наразі ще триває узгоджувальна робота.

«Переговори тільки починаються, ми в процесі розмов про весь комплекс співпраці в культурно-мистецькій та інших сферах. Щойно буде узгоджено всі деталі по робочій групі, повідомимо», — зазначив дипломат.

Волинська трагедія та інші історичні питання

Одним із найскладніших питань у спільній історії України та Польщі є Волинська трагедія. 26 листопада міністри закордонних справ України та Польщі Андрій Сибіга і Радослав Сікорський зробили спільну заяву, за якою Україна не перешкоджатиме польській стороні в проведенні пошукових та ексгумаційних робіт на своїй території, відповідно до українського законодавства. Це стосується жертв Волинської трагедії 1942-1944 років, під час якої трапилося насильство та масові вбивства поляків.

Однак, у цій заяві, де обоє міністрів висловлюють рішучість у вирішенні спірних питань, не згадано про пошанування місць поховання українців у Польщі, що викликало неоднозначну реакцію в Україні.