Україна підтвердила незмінність позицій щодо Донбасу після переговорів в Абу-Дабі

|
Україна підтвердила незмінність позицій щодо Донбасу після переговорів в Абу-Дабі

Під час нещодавніх переговорів в Абу-Дабі Президент України Володимир Зеленський заявив, що вирішити питання територіальної цілісності Донбасу не вдалося. Українська сторона ще раз підкреслила свою незмінну позицію щодо цього питання.

Про це розповідає News IO

Позиція України щодо Донбасу залишається твердою

«Складні питання залишились складними. Україна ще раз підтвердила свої позиції щодо питання Донбасу. «Стоїмо, де стоїмо» – це найсправедливіша та найбільш надійна на сьогодні модель для припинення вогню, на наш погляд», – сказав Зеленський.

Президент також звернув увагу на те, що під час обговорення американська сторона знову підняла питання створення вільної економічної зони. Він зауважив, що ані Україна, ані росія не виявляли ентузіазму щодо цієї ідеї. росія, за словами Зеленського, прагне, щоб Україна залишила Донеччину, однак Київ наполягає на моделі «стоїмо, де стоїмо» як надійній позиції для припинення вогню. Пропозиція про вільну економічну зону розглядалася американською стороною як компромісний варіант, але жодних рішень ухвалено не було.

Переговори щодо ЗАЕС та нова риторика делегації рф

Окремо Президент відзначив, що на переговорах не вдалося досягти прогресу й у питанні функціонування Запорізької атомної електростанції. Це питання, на думку української сторони, має розглядатися в комплексі з відновленням Каховської гідроелектростанції, використанням водних ресурсів і загальною екологічною ситуацією на цій території. Поки що спільного розуміння щодо цих аспектів між сторонами немає.

Водночас Зеленський підкреслив, що сама готовність російської делегації обговорювати створення вільної економічної зони на Донбасі, майбутній моніторинг припинення вогню та інші важливі питання свідчить про зміни у підході рф до перемовин. Раніше, коли російську делегацію очолював Володимир Мединський, обговорення часто зводилося до історичних екскурсів, але нині представники рф зосереджені на конкретних питаннях і реальних механізмах перемовин.

Президент України також наголосив, що вирішення територіальних питань можливе лише на рівні лідерів України, США та росії. Зеленський підтвердив свою готовність брати участь у такій тристоронній зустрічі, але для її організації необхідна попередня підготовка. Вперше сторони обговорили можливість винесення найскладніших питань на тристоронній рівень, що стало важливою новою темою в діалозі.