Міністерство закордонних справ України висловило позитивну реакцію на рішення Ради Європейського Союзу про призупинення ряду санкцій, що стосуються енергетичної, транспортної та банківської сфер Сирії. Це зазначено в офіційному повідомленні українського зовнішньополітичного відомства.
Про це розповідає News IO
«Вважаємо, що після понад десятиліття страждань, пов’язаних із правлінням режиму Башара Асада, дружній народ Сирії заслуговує на відновлення нормального життя. Наголошуємо на важливості подальшого розвитку Сирії на засадах інклюзивності з одночасним запуском процесу загальнонаціонального діалогу за участі представників усіх політичних, етноконфесійних, релігійних та соціальних верств сирійського суспільства».
Крім того, Україна підкреслює свою готовність брати участь у міжнародних зусиллях з повоєнного відновлення Сирії, ставлячи акцент на забезпеченні продовольчої безпеки. Це відбувається в рамках українських ініціатив «Зерно з України» та «Продовольство з України».
24 лютого Європейський Союз ухвалив рішення про призупинення обмежувальних заходів щодо ключових секторів економіки Сирії. Президент України Володимир Зеленський на початку грудня минулого року заявляв, що доручив Міністерству закордонних справ налагодити контакти з новою владою Сирії, та зазначив, що Україна готова підтримувати продовольчу безпеку цієї країни. Зокрема, було передано 500 тонн пшеничного борошна в рамках гуманітарної програми «Зерно з України» у співпраці з Всесвітньою продовольчою програмою ООН.
Голова МЗС України Андрій Сибіга відвідав Сирію з робочим візитом на кінець грудня, що стало важливим кроком у відновленні двосторонніх відносин.
Варто зазначити, що Україна розірвала дипломатичні відносини з Сирією в червні 2022 року, хоча консульські відносини залишилися. Це стало наслідком визнання Дамаском так званої «незалежності» окупованих територій Донецької та Луганської областей.
На початку грудня в Сирії відбулися значні зміни: режим президента Башара Асада було повалено, а влада перейшла до повстанців, які очолюються ісламістською організацією «Хаят Тахрір аш-Шам». Асад і його сім’я, які більше 50 років правили країною, змушені були втекти до росії.