Про це розповідає News IO
У британському місті Вудсток президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Республікою Словенія.
Як повідомляє пресслужба Офісу президента, Словенія вже надала Україні 13 пакетів військової допомоги (з урахуванням 2024 року) і має намір зберегти такий рівень підтримки впродовж усього десятирічного строку дії угоди.
Окремі блоки документа стосуються невійськової підтримки. Зокрема, Словенія додатково виділить 5 мільйонів євро на гуманітарну допомогу, економічне відновлення та гуманітарну програму «Зерно з України».
Банкова також додає, що у документі чітко закріплена всебічна підтримка з боку Словенії майбутнього членства України в ЄС і НАТО.
Читайте також: Чехія побудує в Україні патронний завод та виготовлятиме штурмові гвинтівки – Шмигаль
Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала підписали безпекову угоду. В Офісі президента повідомляють, що значну частину угоди присвячено посиленій співпраці у військово-технічній сфері, передусім ідеться про боєприпаси малого та великого калібрів, можливості виробництва стрілецької зброї та легких озброєнь, а також БПЛА, засобів радіоелектронної боротьби та важкої техніки.
«Чехія й надалі допомагатиме нашій державі у межах своєї ініціативи з постачання артилерійських снарядів калібрів 155 мм та 122 мм за підтримки країн-партнерів. Крім того, Україна та Чехія посилюватимуть на своїх територіях промислові потужності з виробництва боєприпасів, а також створюватимуть спільні підприємства», – йдеться у повідомленні.
Петр Фіала підписання угоди назвав «важливим символом», який окреслює нинішнє партнерство та створює простір для майбутньої співпраці.
З початку повномасштабного російського вторгнення Чехія надала Україні військову допомогу на суму близько 400 мільйонів євро.
Загалом Україна підписала вже 25 двосторонніх безпекових угод: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом, Румунією, Чехією та Словенією.