У грудні Німеччина надасть Україні шосту систему протиповітряної оборони IRIS-T, а також пускові установки для Patriot та зенітні установки Gepard. Про це повідомив канцлер Німеччини Олаф Шольц 2 грудня під час пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Києві.
Про це розповідає News IO
Шольц підкреслив, що підтримка протиповітряної оборони України є ключовим завданням для Німеччини. “Ми вже передали п’ять систем IRIS-T, три системи Patriot, понад 50 «Гепардів»”, – заявив канцлер.
Плани на подальшу військову підтримку
Німеччина має намір у 2025 році продовжити постачання оборонного обладнання, включно з бойовими та розвідувальними безпілотниками і вертольотами. Шольц наголосив: “Ми всі прагнемо припинення цієї жорстокої війни. Але мир можливий лише за участю України. Ми не дозволимо ухвалювати рішення без українців.”
«Одне зрозуміло: ми всі хочемо припинення цієї жорстокої війни. Ніхто так не хоче миру, як українці. І тому наша непохитна підтримка, наша військова допомога, рішуча боротьба з російською агресією – одна сторона медалі. А інша – визначення шляхів, які можуть привести до справедливого і тривалого миру для України. Про це ми детально обговорювали, як можна досягти того, щоб Україна могла з позиції сили вести такі перемовини. І ясно одне: нічого про Україну без України. Я не дозволю ухвалювати рішення без українців. Росія не може нав’язати Україні мир», – сказав Шольц.
Підтримка США та геополітичні виклики
Президент Володимир Зеленський зауважив, що під час зустрічі вони обговорили ситуацію на фронті та можливості зміцнення України. Він висловив надію на збереження потужної підтримки з боку нової адміністрації США та підкреслив важливість обговорення цих питань з європейськими партнерами.
Зеленський також наголосив на важливості геополітичної визначеності для України, зокрема у контексті вступу до ЄС і НАТО. “Росія повинна звикнути, що об’єднана Європа здатна захищати себе,” – заявив президент. Також він підкреслив важливість продовження санкційного тиску на росію.
Зеленський додав, що Україні потрібні “серйозні гарантії безпеки” та зазначив про відверту розмову з канцлером щодо НАТО. Олаф Шольц цим візитом здійснює свою другу поїздку до України за час повномасштабної війни, перший візит відбувся влітку 2022 року.
Загалом, уряд Німеччини вже зобов’язався надати Україні військову допомогу на майбутні роки на суму майже 28 мільярдів євро.