Україна розпочинає експорт безпілотників, про що оголосив президент Володимир Зеленський під час зустрічі з викладачами та студентами Київського авіаційного інституту.
Про це розповідає News IO
Стратегія розширення експорту дронів у Європі
Зеленський підкреслив, що вже у 2026 році в Європі функціонуватиме десять експортних центрів українських дронів. Серед країн, де відкриються ці представництва, будуть держави Балтії та Північної Європи. Президент також повідомив, що у середині лютого очікується запуск виробництва українських дронів у Німеччині, і він отримає перший апарат з цієї лінії. Крім того, у Великій Британії вже працюють виробничі потужності, де виготовляються безпілотники на основі українських технологій.
«Сьогодні ми відкриваємо експорт. У Європі у 2026 році буде вже десять експортних центрів. Це й Балтійські країни, і країни Північної Європи. У 2026-му працюватимуть десять представництв. У середині лютого ми побачимо виробництво наших дронів у Німеччині. Я прийму перший дрон. Це лінія, яка працює. У Британії діють виробничі лінії. Це все наші українські технології», – повідомив президент.
Українські технології та спеціалісти виходять на міжнародний ринок
За словами Зеленського, сучасна безпека Європи великою мірою залежить від технологій, зокрема безпілотних літальних апаратів. Він також наголосив, що більшість проєктів, які реалізуються, ґрунтуються на розробках українських спеціалістів. Попри війну, не всі компанії наразі мають можливість виходити на всі можливі міжнародні ринки, однак експортний потенціал української оборонної промисловості продовжує зростати.
Ще на початку жовтня минулого року президент Зеленський заявив про необхідність запуску експорту української зброї, акцентуючи увагу на тих видах озброєння, які є у надлишку і можуть бути продані для залучення коштів на розвиток інших напрямків військової техніки.
У вересні президент підкреслював, що майже 60% озброєння, яке застосовують українські військові, виготовлено саме в Україні.