Головна Політика Україна наполягає на припиненні вогню як умові для діалогу щодо завершення війни

Україна наполягає на припиненні вогню як умові для діалогу щодо завершення війни

Україна готова «до будь-якого формату діалогу, але є умова»

Українська держава підтвердила свою готовність розглядати будь-які формати переговорів, спрямованих на припинення війни з росією, але ключовою умовою залишається повне та безумовне припинення вогню. Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час інтерв’ю французькій газеті Le Monde.

Про це розповідає News IO

Умови для діалогу та позиція України

«Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова – повне й безумовне припинення вогню. Ми цього не боїмось, бо саме Україна вже продемонструвала відкритість і чесність. Тепер слово за Росією. Сподіваємось, що США, наш стратегічний партнер, збережуть свою роль у процесі», – зазначив Єрмак.

За словами очільника Офісу президента, якщо російський президент Володимир Путін відмовиться від участі у переговорах, то це стане «чітким сигналом для всього світу: Москва не хоче миру, не готова до серйозних переговорів».

Президент Володимир Зеленський раніше також наголошував, що з боку України немає заборон на переговори щодо завершення збройного конфлікту. У розмові з європейськими медіа, в тому числі Der Spiegel, він підкреслив свою готовність зустрітися з Путіним у Стамбулі 15 травня, щоб спробувати знайти механізм для припинення війни.

Перспектива переговорів у Стамбулі

Зеленський зауважив, що на такій зустрічі не вдасться вирішити всі питання одразу, однак важливо, аби цей діалог став «політичною перемогою» – досягненням домовленості щодо припинення вогню чи обміну полоненими у форматі «всіх на всіх». Українська сторона постійно наполягає на цих ідеях, просуваючи їх на міжнародній арені.

У рф офіційно заявили про готовність до перемовин без попереднього режиму припинення вогню. За інформацією з кремля, російська делегація планує прибути до Стамбула, що стало можливим після відповідної пропозиції самого путіна, проте участь російського президента у зустрічі залишається під питанням.

США, як стратегічний партнер України, також проявляють інтерес до майбутніх переговорів у Туреччині. Раніше президент США Дональд Трамп, перебуваючи на Близькому Сході, висловив готовність приїхати до Стамбула, якщо там зустрінуться лідери росії й України. Наразі очікується, що до Стамбула завітають держсекретар США Марко Рубіо та спеціальні представники Трампа Стів Віткофф і Кіт Келлог.

Водночас в Україні чинним залишається указ глави держави щодо неможливості переговорів з Путіним. Володимир Зеленський наголошує, що ця заборона не розповсюджується на нього як на президента, і таким чином він має необхідні повноваження для представлення інтересів країни на переговорах.

Зі свого боку, російська федерація неодноразово озвучувала сумніви щодо легітимності президентства Зеленського через відсутність виборів у зв’язку з війною. Втім, останнім часом у Москві уникають акцентування на цій тезі, що може свідчити про зміни в підходах до переговорного процесу.